Schneider Freight angajează dispeceri!

Cerințe:

  • Este punctual și nu lipsește de la serviciu nefondat;
  • Este un bun comunicator și are spirit de echipă;
  • Vorbește și scrie fluent limba engleza.
    Alte limbi străine precum limba germană sau limba franceză prezintă avantaj.

Atribuții:

  • Coordonează și monitorizează constant și eficient camioanele/șoferii societății care lucrează pe trasee în Comunitatea Europeană, se asigură că transmite total și corect informațiile/indicațiile primite de la clienți, se asigură de respectarea traseelor și indicațiilor cu privire la mărfuri și transportul acestora;
  • Se asigură de informarea corectă și constantă la intervale mici de timp a clienților și partenerilor noștri;
  • Se asigură de respectarea termenelor de încărcare și descărcare a mărfurilor;
  • Folosește mijloacele puse la dispoziție corect și cu prudență;
  • Utilizează bursele de transport, și monitorizează situația prețurilor;
  • Menține legătura pe toată perioada deplasării cu șoferii și clienții;
  • Prospectează piața, și contractează noi colaborări (lucru ce aduce o remunerație suplimentară).

Beneficiază de echipament de calcul de ultimă generație, cu acces la baze de date, și burse de transport, telefon de serviciu și lucrează într-un mediu relaxat cu o echipă dinamică și tânără. De asemenea se oferă training de specialitate cu personal calificat.

Pachetul salarial este motivant, iar bonusurile sunt în funcție de performanță.

Camion Schneider Freight cu încarcătură

Lasă un răspuns